Home / Lajme / Rajon / Deputeti i PS-së largohet përfundimisht nga partia, i bashkohet opozitës së Bashës

Deputeti i PS-së largohet përfundimisht nga partia, i bashkohet opozitës së Bashës

Partia Bashkimi Demokristian Shqiptar, me kryetar deputetin e zgjedhur në radhët e PS-së për qarkun e Lezhës ka kaluar zyrtarisht në opozitë.

Anëtarë të saj i janë bashkuar protestës që organizoi sot PD-së në Tiranë dhe në disa rreth-rrotullimeve kryesore të akseve rrugore në vend.

Alban Daci, N/Kryetari i PBDKSH bashkë me drejtues e simpatizant të tjerë të PBDSH zgjodhën rrethrrotullimin e Milotit për t’iu bashkuar Opozitës. Burime pranë kësaj partie thonë se do të marrin tashmë pjesë në të gjitha iniciativat e saj për kauzat e zgjedhjeve të lira e demokratike. Ndocaj, është deputeti tjetër i është larguar të majtës, ku së fundmi edhe disa aleatë të tjerë siç është kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule si dhe ai i partisë Demokristiane, Nard Ndoka të cilët i janë bashkuar kauzës së opozitës

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *