Home / Lajme / Maqedoni / Deputeti Talat Xhaferi , futet në turmën e protestuesve maqedonas! (Video)

Deputeti Talat Xhaferi , futet në turmën e protestuesve maqedonas! (Video)

Deputeti i BDI-së, njëherit edhe kandidat për kryekuvendar, Talat Xhaferi, sot është përpjekur të kalojë në rrugën ku edhe po zhvillohen gati dy muaj protestat kundër të ashtuquajturës ‘Deklarata e Tiranës’, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Xhaferi është detyruar të kthehet me veturën dhe jo të vazhdojë rrugën ku protestonin qytetarët e iniciativës ‘Për Maqedoni të përbashkët’. Protetuesit e kanë fishkëllyer dhe ai nuk ka provuar më tej. Fatmirësisht, policia ka qenë e pranishme dhe nuk ka pasur ndonjë incident përveç brohoritjeve kundër deputetit shqiptar.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *