Home / Lajme / Kronika e zezë / Detaje nga plagosja e nxënësit 14 vjeçarë në Pallaticë të Tetovës

Detaje nga plagosja e nxënësit 14 vjeçarë në Pallaticë të Tetovës

Para pak çastesh ka ndodhur një plagosje e rëndë me armë zjarri në shkollën fillore të fshatit Pallaticë të Tetovës.

Sipas dëshmitarit i cili njoftoi se para pak çastesh ka pasur të shtëna më armë zjarri e cila ka ndodhur mes dy nxënëse të shkollës fillore në Pallaticë të komunës së Zhelinës. Sipas tij para plagosjes ka pasur disa sharje njëri me tjetrin dhe më pas njëri prej tyre ka nxjerr armën e zjarrit dhe ka shtënë në drejtim të tij.

Nga Spitali i Tetovës thonë se nxënësi 14 vjeçarë A.I është i  lënduar rëndë  në krahaor me armë zjarri dhe është transferuar në Spitalin e Shkupit.

Policia është në vendin e ngjarjes dhe vazhdon të merr masa për zbardhjen e plagosjes së nxënësit 14 vjeçarë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *