Home / Lajme / Kronika e zezë / Digjet shtëpia në Përshefcë, lëndohet zjarrfikësi (FOTO)

Digjet shtëpia në Përshefcë, lëndohet zjarrfikësi (FOTO)

Mbrëmë rreth orës 1:20 minuta zjarri ka përfhsirë një shtëpi në fshatin Përshefcë të komunës së Tearcës. Siç njofton komandati i i NJTKZ-zë për Televizionin Koha, zjarri ka qenë shumë i madhë dhe ekipet e zjarrfikësit kanë arritur në kohë me 9 zjarrfikës ku fatmirësisht nuk ka viktima përpos dëmeve materiale.
 “Zjarri ka qenë shumë i madhë dhe ekipet e zjarrfikësit kanë arritur në kohë me 9 zjarrfikës ku fatmirësisht nuk ka viktima përpos dëmeve materiale. Është lënduar lehtë vetëm një punonjës i NJTZK-së ku u dërgua në Spitalin e Tetovës pas ndihmës është lëshuar në shtëpi” shprhet Uka Aliti për Televizionin Koha.
 Siç thotë Uka Aliti dëmi është shumë i madh dhe shtëpia dy katëshe është djegur komplet. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *