Home / Kryesoret / Dimovski: Mos folni për patriotizëm se mbeturinat ju kanë mbuluar në Tetovë dhe Strugë

Dimovski: Mos folni për patriotizëm se mbeturinat ju kanë mbuluar në Tetovë dhe Strugë

Deputeti i OBRM-PDUKM-së nga foltorja e Kuvendit ju është drejtuar deputetëve të BDI-së dhe LR-PDSH-së duke ju thënë që mos flasin fjalë të mëdha kur e dinë se nuk i kanë pastruar ende deponitë e egra,

”Ju bëjë thirrje deputetëve të BDI-së dhe Aleancës për shqiptarët që të mos rrahin gjoks për patriotizëm dhe mos të flasim për ide të mëdha. E dini shumë mirë se në Strugë dhe në Tetovë qytetin e kanë mbuluar deponitë e egra. Rregulloni ato probleme dhe pastaj hajdeni të flasim për platforma dhe për shtete fqinje.” tha Dimovski.

Dimovski është deputeti më aktiv në foltore gjatë vazhdimit të seancës konstituive.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *