Home / Lajme / Rajon / Dy banesa në Mallakastër përfshihen nga flakët, në rrezik edhe banesa të tjera

Dy banesa në Mallakastër përfshihen nga flakët, në rrezik edhe banesa të tjera

Mbrëmjen e sotme në Mallakastër, dy banesa janë përfshirë nga flakët. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Mushonjë të këtij qyteti.

Ende nuk dihen shkaqet, se përse ka nisur zjarri mirëpo policia ka nisur hetimet.

Ndërkohë zjarrfikësja e Bellshit ka mbërritur në vendngjarje, mirëpo era dhe terreni i vështirë favorizojnë zjarrin dhe jo zjarrfifkësit. Ndërkohë, nga përfshirja e flakëve rrezikohen edhe banesa të tjera. Vijon…

Gjithashtu lexo

Turqia kërkon rishikimin e kufijve detarë me Greqinë, grekët kundërpërgjigjen: Jemi gati edhe për luftë

Një ditë pas deklaratave të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Caushoglu, se zona e disa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *