Home / Lajme / Kronika e zezë / Dy persona humbën jetën, pas disa aksidenteve në Shkup

Dy persona humbën jetën, pas disa aksidenteve në Shkup

Dy persona humbën jetën në 13 aksidente që kanë ndodhur dje në fushën e SVR Shkup. Në dy rëndë janë plagosur dy persona , në gjashtë më lehtë të lënduar janë deri në shtatë persona kurse në katër ka dëme të mëdha.

Policia dje ka marrë masa ndëshkuese për shkak të numrit më të madh të shkeljeve në mesin e 18 shoferët të cilët po udhëtonin më shpejt se kufiri i shpejtësisë, një shoferi i makinës ngiste automjetin nën ndikimin e alkoolit dhe ishte përjashtuar nga trafiku, tre të tjerë kanë kaluar dritë të kuqe, si dhe i 16 shoferë i cili po e ngiste veturën pa patentë shoferi dhe pa regjistrim. Janë kapur edhe 44 automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme.

Me ndihmën e automjeteve të veçantë “merimangë”, janë hequr 49 automjete.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *