Home / Lajme / Botë / Dy persona janë vrarë gjatë protestave të mbrëmshme në Venezuelë

Dy persona janë vrarë gjatë protestave të mbrëmshme në Venezuelë

Dy persona e kanë humbur jetën mbrëmë në Venezuelë gjatë protestave antiqeveritare, transmeton BTA.

Deri tani, gjatë protestave kundër presidentit venezuelas Nikolas Maduro janë vrarë 23 persona.

Një burim nga Ministria venezuelas theksoi se viktimat e reja janë nga qytetet Barinas dhe Merida, ndodhen në pjesën perëndimore të vendit.

Të dy janë plagosur, derisa protestonin qetësisht.

Edhe shtatë persona janë plagosur, prej të cilëve gjashtë janë në gjendje kritike, shtoi burimi.

Gjithashtu lexo

Lind 10 vjeçarja indiane, viktimë e dhunimit

Një vajzë 10 vjeçare ka lindur foshnjën e saj sot në Indi, si shkak i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *