Home / Lajme / Kronika e zezë / Dy të vdekur në aksidentin në rrugën Shkup-Veles

Dy të vdekur në aksidentin në rrugën Shkup-Veles

Dy persona e kanë humbur jetën në aksidentin e trafikut që ndodhi dje në rrugën rajonale Shkup – Veles tek fshati Rzhaniçinë.

Siç njoftoi MPB-ja në buletinin ditor, aksidenti ka ndodhur në orën 15:10 në f. Rzhanipinë-Shkup tek udhëkryqi me rr.”3″, kur shoferi i automjetit “Audi” me targa të Shkupit, S.SH (54) nga Draçeva ndërsa ka kryer tejkalim të “Citroen Sakso”, gjithashtu, me targa të Shkupit, pronësi e auto-shkollës, ndërsa i drejtuar nga kandidati për shofer S.G. (24) nga Shkupi nën mbikëqyrje të shoferit instruktor S.R. (48) nga Shkupi, me automjetin ka dalë nga rruga dhe ka goditur në gardhin nga oborri i shtëpisë në f.Rzhaniçinë.

Në vendin e ngjarjes jetën e kanë humbur shoferi S.SH. dhe bashkëudhëtari B.S.(25) nga Shkupi, ndërsa në SPQ Shkup është paraqitur edhe bashkëudhëtari i tyre A.S. (21), thuhet në kumtesë.

Ekspertizë kanë realizuar Prokurori publik dhe ekip nga SPB-Shkup. Me urdhër PP, trupat e viktimave janë dhënë në autopsi.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *