Home / Lajme / Kronika e zezë / Dy viktima të reja nga fruthi në Rumani

Dy viktima të reja nga fruthi në Rumani

Edhe dy persona e humbën jetën nga fruthi në Rumani në shtatë ditët e fundit, me çka numri i viktimave arriti në 21 persona, deklaroi kryetari i Shoqatës rumune për mikrobiologji, Aleksandru Rafila.

Ai konfirmoi se ka humbur jetën një vajzë 17-vjeçare, e cila nuk ka qenë e vaksinuar dhe ka pasur sëmundje të tjera, si dhe një fëmijë një vjet e gjysmë, i cili gjithashtu nuk ka qenë i vaksinuar.

Sipas Institutit nacional për shëndet publik, deri më 7 prill janë vërtetuar 4.090 raste të fruthit, prej të cilave 19 me vdekje në zona të ndryshme të Rumanisë

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *