Home / Kuriozitete / E kujtoni këtë djalë të braktisur që po vdiste? Se si duket ai sot do të u bëj të qani nga gëzimi (Foto)

E kujtoni këtë djalë të braktisur që po vdiste? Se si duket ai sot do të u bëj të qani nga gëzimi (Foto)

Pak më shumë se një muaj më parë, bota u trondit nga pamjet që vinin nga Nigeria, ku një fëmijë tre vjeçar ishte braktisur nga familja me akuzën se ai ishte magjistar.

Ai u gjet nga punëtorja humanitare Anja Ringgren Loven e cila i dha emrin Hope, që do të thotë shpresë, raporton shigjeta.net.
Ringgren Loven dje ka publikuar një foto duke treguar se djali tani është në gjendje shumë më të mirë shëndetësore.

Djali ishte braktisur në fushën e Ojo me akuzën se ishte magjistar. Ai u gjet nga Ringgren Loven e cila i dha ushqim dhe ujë. Foto e shpërndarë në internet inkurajoi njerzit që të mbledhin më shumë se një milion dollarë për organizatën e saj për të ndihmuar fëmijët që në ato zona akuzohen se praktikojnë magji.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *