Home / Kuriozitete / E Pabesueshme! Lisi në Drenicë kullon Qumësht…

E Pabesueshme! Lisi në Drenicë kullon Qumësht…

Vali Malaj një djalosh nga fshati Çubrel i komunës së Skenderajt, i cili merret me përpunimin e drurit dhe shquhet për talentin e tij në këtë punë, tregon për portalin Drenica Press se sot i ka ndodhur një befasi në malin e tij.Ai kishte shkuar në mal me sopatën e tij për të prerë një lis, por u befasua kur goditi lisin me sopatë dhe nga lisi papritur fillon të del një lloj shkume bardhë nga brendësia e trungut të lisit, siç mund ta shihni edhe në video. Vali thotë se është befasuar kur e ka parë këtë fenomen që për të ishte i pashpjegueshëm, pasi asnjëherë nuk kishte parë diçka të tillë.

Gjithashtu lexo

Kërcen mbi 110 litarë, thyen rekord botëror – (VIDEO)

Vajza nga shkolla fillore në Pekin, ka thyer rekordin botëror. Ajo ka kërcyer 110 herë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *