Home / Lajme / Botë / E tmerrshme: ISIS ekzekuton foshnjën si hakmarrje ndaj babait dezertor

E tmerrshme: ISIS ekzekuton foshnjën si hakmarrje ndaj babait dezertor

ISIS ekzekuton një foshnje për hakmarrje ndaj babait.

Një foshnje australiane është ekzekutuar nga ISIS’i pasi babai i saj ka tentuar të largohet nga zona e konfliktit në Lindjen e Mesme.

U kuptua se vrasja ishte një akt i hakmarrjes, pasi babai kishte kontaktuar me autoritetet australiane dhe kishte tentuar të braktis luftën në Siri dhe Irak. Emri i foshnjës, gjinia dhe mënyra e vrasjes nuk u bën publike, raporton The Daily Telegraph

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *