Home / Kryesoret / Edhe një shqiptar mes protestuesve që sulmuan deputetët

Edhe një shqiptar mes protestuesve që sulmuan deputetët

Një person i nacionalitetit shqiptar është kapur nga aparatet e fotoreporterëve gjatë sulmit të mbrëmshëm të protestuesve ndaj deputetëve në kuvend. Sipas portaleve shqiptare nga Shkupi bëhet fjalë për një Fatmir nga lagja Dizhon e Shkupit.

Në profilin e tij në Facebook që e ka të shkruar me kirilic ai ka gjithë miqtë maqedonas të “Tvrdokornite” bile edhe personin që mendohet se ka sulmuar Zoran Zaev. Ai në Facebook ka foto edhe me gazetarin ultranacionalist maqedonas Milenko Nedelkovski.Shqipmedia

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *