Home / Kryesoret / Edhe një sulm ndaj gazetarëve në Maqedoni

Edhe një sulm ndaj gazetarëve në Maqedoni

Grupi që vetëquhen ”Pere Toshev” nga Prilepi dje rreth orës 18 në Shku gjatë protestave ”Për Maqedoni të përbashkët” kanë sulmuar gazetarin e portalit ‘PlusInfo’, shkruan 

”Gazetari jonë Bozhidar Barlakoski duke u kthyer nga terreni është sulmuar nga grupi ”Pere Toshev” nga Prilepi të cilët e kanë ofenduar dhe e kanë sharë. Gazetari ka qenë bashkë me redaktorin Branko Geroski. Barlakoski e ka paraqitur rastin në polici pasi ka njohur tre prej sulmuesve.” thonë nga PlusInfo.

Më herët janë sulmuar edhe gazetarë të Press24, A1On dhe Telma.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *