Home / Lajme / Rajon / Eksploziv transformatorit të kabinës elektrike të gurores

Eksploziv transformatorit të kabinës elektrike të gurores

Një sasi lënde plasëse është vendosur në transformatorin e kabinës elektrike që furnizon me energji një gurore në Borizan të Krujës.

Informacionet paraprake të policisë së qarkut të Durrësit bëjnë të ditur se lënda plasës artizanale ka shpërthyer rreth orës 02.30 të mëngjesit të së shtunës.

Për pasojë, janë shkaktuar dëme të vogla materiale në transformatorin e energjisë elektrike, ndërsa biznesi i shtetasit R.Sh. nuk ka pësuar dëme. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve dhe zbulimin e plotë të ngjarjes, shkruan Top Channel,

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *