Home / Lajme / El Clasico: Formacioni i kombinuar i Realit dhe Barçës me lojtarët që dështuan (Foto)

El Clasico: Formacioni i kombinuar i Realit dhe Barçës me lojtarët që dështuan (Foto)

El Clasico është ndeshja më e madhe në botën e futbollit pasi pjesë e Real Madridit dhe Barcelonës janë lojtarët më të mirë në këtë sport.

Por, gjatë viteve këto dy ekipe kanë pasur lojtarë në përbërjen e tyre që realisht ishin larg nivelit të klubit.

Zakonisht Los Blancos kanë eksperimentuar me shumë pasi kanë qenë edhe më aktiv në tregun e transferimeve.

Është vërtetë e çuditshme kur shikon emrat e tyre se kanë luajtur në El Clasico, ndërsa më poshtë keni formacionin. /Telegrafi/

Portier: Jose Manuel Pinto (Barcelona)

Mbrojtës i djathtë: Julien Faubert (Real Madrid)

Qendër mbrojtës: Jonathan Woodgate (Real Madrid)

Qendër mbrojtës: Alex Song (Barcelona)

Mbrojtës i majtë: Adriano (Barcelona)

Mesfushor qendror: Pablo Garcia (Real Madrid)

Mesfushori i djathtë: Alexander Hleb (Barcelona)

Mesfushori qendror: Thomas Gravesen (Real Madrid)

Gjithashtu lexo

Bajram Rexhepi një burrështetas i guximshëm – (FOTO & VIDEO)

Homazhe për nder të të ndjerit Bajram Rexhepi janë zhvilluar në hollin e Kuvendit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *