Home / Lajme / Maqedoni / Elbasan, i moshuari kërcënon se do të hidhet nga lartësia: Nuk kam çfarë të humb! (Foto)

Elbasan, i moshuari kërcënon se do të hidhet nga lartësia: Nuk kam çfarë të humb! (Foto)

jë banor kërcënon se do të hidhet nga lartësia në Elbasan.

 Ai shprehet se do ta ndërmarrë vendimin fatal pasi policia ndërtimore po i prish godinën. Qytetari quhet Mehmet Zhgumi.

Banori thotë se kjo është një padrejtësi.

“Kam 20 vjet që punoj në Greqi dhe me para ndërtova këtë biznes për të mbajtur familjen me bukë. Këtu nuk ka punë. Në Greqi më mbajtën me bukë dhe me punë. Jam 67 vjeç. Nuk kam çfarë humb.”- ka thënë Zhgumi.

Policia po negocion që ai të zbresë. Por i moshuari thotë se vetëm i vdekur mund të ulet në tokë.

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *