Home / Showbiz / Elton John pëson infeksion bakterial potencialisht vdekjeprurëse

Elton John pëson infeksion bakterial potencialisht vdekjeprurëse

Këngëtari Elton John pësoi një infeksion bakterial, potencialisht vdekjeprurës gjatë një turneu, duke e detyruar atë të kalonte dy netë në kujdesin intensiv dhe të anulonte koncertet në SHBA, thotë menaxheri i tij, shkruan BBC.

Këngëtari u sëmurë në fund të një turneu në Amerikën e Jugut javën e kaluar, duke kërkuar që ai të kthehej në Britani të Madhe për trajtim urgjent.

Nëntë koncerte që do të organizoheshin në Las Vegas dhe Kaliforni gjatë dy javëve të ardhshme janë anuluar.

Sir Elton tani është duke qëndruar në shtëpi. Një deklaratë nga menaxheri i tij u tha se lloji i infeksioneve ishte ‘i rrallë dhe potencialisht vdekjeprurëse’.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *