Home / Lajme / Botë / Erdogan “sulltan” në shtëpinë e tij, ajo lë pas dhe Shtëpinë e Bardhë! (Foto)

Erdogan “sulltan” në shtëpinë e tij, ajo lë pas dhe Shtëpinë e Bardhë! (Foto)

Shtëpia ku jeton presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është 30 herë me e madhe se Shtëpia e Bardhë dhe mendohet se është ndërtesa më e madhe e ndërtuar në 100 vitet e fundit.

Banesa e mobiluar sipas shijeve të Erdoganit ka 1.100 dhoma, pishina, tualete, dhoma me avull turke, copa mëndafshi, kopshte zbukuruese plot drita shumëngjyrëshe gjatë natës që shihen nga 4.5 milionë banorë të Turqisë.

Tashmë me rezultatin fitues “të plotfuqishmit” i shkon për shtat një shtëpi e tillë të cilën e ka zili edhe Donald Trump, shkruan tvklan.al.

Fotot e shkrepura të rezidencës kanë lënë gojëhapur shumë persona në botë të cilët nuk e kuptojnë nevojën e një luksi të tillë.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *