Home / Lajme / Botë / Erdogan takohet me babain sirian që humbi binjakët gjatë sulmit kimik (Foto)

Erdogan takohet me babain sirian që humbi binjakët gjatë sulmit kimik (Foto)

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është takuar sot me babain sirian i cili humbi binjakët nëntë muajsh, gruan dhe të afërmit e tjerë, gjatë sulmit me armë kimike të kryera nga regjimi i Bashar al-Assad në pjesën veriore të qytetit sirian Khan Sheikhoun, ku mbetën të vrarë mbi 80 persona, shkruan Daily Sabah.

Erdogan i ka shprehur ngushëllime Al-Yusuf-it, i cili me fotografitë e postuara npër mediat botërore ku shihet duke mbajtur në duar binjakët e vrarë, shokoi botën transmeton Telegrafi.

“Shpresa e vetme për sirianët jeni ju”, ka deklaruar 29-vjeçari derisa ia tregonte presidentit turk fotografinë e fundit të fëmijëve të tij. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *