Home / Kryesoret / Ermira Memeti: Situata në Maqedoni është tragjike – (VIDEO)

Ermira Memeti: Situata në Maqedoni është tragjike – (VIDEO)

Ermira Memeti, ish-zëdhënëse dhe ish-deputete e BDI-së është e  e ftuara  në edicionin e gjashtë të emisionit ‘Fol Tash’ në Televizionin Koha. Ish zyrtarja e BDI-së  ka folur për të kaluarën e saj në BDI dhe për krizën aktuale politike në vend. Mehmeti e ka quajtur situatën në vend si tragjike duke fajësuar VMRO-DPMNE por edhe BDI-ën.

Ish-zëdhënësja e BDI-së gjithashtu ka folur për për përgjimet dhe epilogun e tyre. Ajo ka pranuar edhe fajësinë e saj në siç thotë ajo “humbjen e kohës për shqiptarët”. Përndryshe, emisioni ”Fol Tash” me Venhar Ramadanin transmetohet çdo të Hënë nga ora 21:40 në Televizionin Koha.

 

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *