Home / Kryesoret / Errozioni I dheut bllokon rrugën për tek Banja e Tetovës

Errozioni I dheut bllokon rrugën për tek Banja e Tetovës

Në orët e pasditës për shkakt të errozionit të dheut dhe rrëshqitjes së gurrëve apelohet që të mos frekuentohet rruga e Banjës në Tetovë.Njoftimi ka ardhur nga ana autoriteteve të komunës së Tetovës të cilët theksojnë se qytetarët duhet të mos e frekuentojnë këtë rrugë për shkak se ekziston rreziku që të ketë akoma më tej shembje të dheut.

Nga komuna e Tetovës njoftuan se janë në teren dhe apeluan që qytetarët të mos lëvizin në rrugën për në banjat e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *