Home / Showbiz / Esma Rexhepova pasurinë ia le shtetit (VIDEO)

Esma Rexhepova pasurinë ia le shtetit (VIDEO)

Këngëtarja tashmë e ndjerë, që në Maqedoni thirrej si mbretëresha e muzikës rome, Esma Rexhepova-Teodosievska para vdekjes ka lënë testament ku në mes tjerash thuhet se pasurinë që e posedon do t’i trashëgohet shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni.

 Këtë e deklaroi menaxherja dhe shoqja më e ngushtë, Zorana Kostovska e cila për Radio Maqedonia e Lirë tha ”Me vite thonte se shtëpia e saj ka dashur të jetë shtëpi kulture dhe humanizmi, dhe për këtë shtëpinë dhe pasurinë ia la shtetit. Paratë e sajë burojnë nga koncertet dhe biletat që qytetarët i kanë blerë dhe për këtë ajo do që pasurinë të ju’a kthej atyre.” tha Kostovska.

Ndryshe, Rexhepova ndërroi jetë më 11 dhjetor të vitit 2016.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *