Home / Lajme / Rajon / Eurodeputeti gjerman: Serbia nuk anëtarësohet në BE pa pranuar krimet në Kosovë

Eurodeputeti gjerman: Serbia nuk anëtarësohet në BE pa pranuar krimet në Kosovë

Raportuesi për Serbinë dhe kryetari i Komisionit për politikë të jashtme në Parlamentin Evropian, David McAllister, ka thënë për mediet gjermane se Serbia nuk do të hyjë në BE nëse nuk pranon krimet e kryera në Kosovë dhe nëse nuk i normalizon marrëdhëniet me të.“Serbia, duhet të pranojë krimet që ka kryer në konfliktin me Kosovën”, ka thënë eurodeputeti David McAllister.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *