Home / Lajme / Botë / Evakuimi i një nga terminaleve të aeroporteve Shonefeld në Berlin

Evakuimi i një nga terminaleve të aeroporteve Shonefeld në Berlin

Në njërin nga terminalet e aeroportit “Shonefeld” të Berlinit po realizohet evakuim për shkak të një sendi të hapur të dyshimtë, njoftoi pres-shërbimi i aeroportit.

“Lidhur me realizimin e operacionit policor po bëhet evakuimi i terminalit ‘B’ dhe ju lusim që t’i ndiqni rekomandimet e policisë”, thuhet në kumtesën, e publikuar në faqen zyrtare të aeroportit në Tuiter.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *