Home / Lajme / Maqedoni / Faik Krasniqi: Tirana dhe Prishtina zyrtare duhet t’i mbrojnë shqiptarët nga shovinistët sllavomaqedonas

Faik Krasniqi: Tirana dhe Prishtina zyrtare duhet t’i mbrojnë shqiptarët nga shovinistët sllavomaqedonas

Tirana dhe Prishtina zyrtare nuk guxojnë të bëjnë sehir, por e kanë për obligim kombëtar që të reagojnë dhe t’i mbrojnë bashkombësit shqiptarë nga shovinistët sllavomaqedonas- ka reaguar në faqen e tij në facebook, publicisti dhe analisti politik nga Prishtina, Faik Krasniqi.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *