Home / Kryesoret / Familja Mijallkov futet në biznesin e naftës në Maqedoni ja kunderpergjigja Muhamed Zekirit (FOTO/VIDEO)

Familja Mijallkov futet në biznesin e naftës në Maqedoni ja kunderpergjigja Muhamed Zekirit (FOTO/VIDEO)

Familja e ish-kreut të kundërzbulimit, Sasho Mijallkov, është futur në biznesin e naftës në vend. Dy djemtë e tij kanë themelua firmën ”Best Vej Investment” në sferën e ndërtimtarisë.

Sipas Nova Tv, më 31 tetor të vitit të kaluar, djemtë e tij kanë themeluar një firmë të re, ”Ompetrol Oil DOOEL Petrovec” që është e regjistruar si firmë biznesi për naftë dhe se kanë marrë liçencë nga Komisioni Rregullator për Energjetikë.
Për këto të dhëna, në Kuvendin e Maqedonisë diskutoi deputeti i LSDM-së, Ljupço Nikollovski, i cili gjithashtu nxori të dhëna të ngjashme.

Edhe Muhamed Zekiri publikon fotografi ne statusin e tij të cilin thot se “Ja e vërteta e Platfromes së partisë ZHMRO”

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *