Home / Lajme / Botë / FËMIJËT SIRIANË ME MESAZH PËR BOTËN PAS SULMIT KIMIK NË IDLIB (FOTO)

FËMIJËT SIRIANË ME MESAZH PËR BOTËN PAS SULMIT KIMIK NË IDLIB (FOTO)

Fëmijët u ngritën në protestë me shirit të vendosur në gojët e tyre për të treguar heshtjen ndërkombëtare rreth sulmeve kimike në Siri.
Një vajzë mban shenjën në të cilën shkruan “Miqtë e Sirisë” pranë shtatë fëmijëve që mbajnë flamujt e vendeve që po mbështesin opozitën, duke shikuar mbi “trupat e shtrirë në tokë”.


Fotografitë e protestës së fëmijëve u shpërndanë nga aktivistët e opozitës përmes rrjeteve sociale, transmeton Gazeta Express. Rreth një e treta e 86 viktimave të sulmit kimik të së enjtes në Siri ishin fëmijë. Aktivistët thonë se vrasjet ishin të evitueshme dhe se aleatët do të duhej të intervenonin vite më parë për ta ndalur Presidentin Bashar al-Assad.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *