Home / Lajme / Botë / Fluturimi Montreal-Londër deklaron gjendje emergjente

Fluturimi Montreal-Londër deklaron gjendje emergjente

Një fluturim që ishte nisur për në Londër nga Kanadaja ka deklaruar gjendje të jashtëzakonshme në ajër mbi Oqeanin Atlantik.

Fluturimi i British Airways u nis nga aeroporti i Montrealit Pierre Elliott Trudeau rreth orës 21:30 të kohës lokale dhe pritet të ateronte në orën 08:50 në kohën tonë, transmeton portali arbresh.info.

Nuk është ende e qartë se çfarë e shkaktoi këtë emergjencë

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *