Home / Lajme / Maqedoni / Fshati ku të vdekurit janë të ndarë në VMRO-DPMNE dhe LSDM

Fshati ku të vdekurit janë të ndarë në VMRO-DPMNE dhe LSDM

Banorët e fshati Shën Mitrani në Krushevë janë të ndarë në linja partiake edhe gjatë kryerjes së ceremonive të varrimit. Ata janë të ndarë në VMRo-DPMNE dhe në LSDM.

Ata edhe gjatë varrimit, kufomat i vendosin në dy objektet e ndara të kultit, ku i këndojnë të vdekurve para varrimit. Ky fshat është i banuar me 500 banorë

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *