Home / Lajme / Botë / Fundoset një anije ruse rrugës për në Turqi

Fundoset një anije ruse rrugës për në Turqi

Një anije ruse është fundosur sot në Detin e Zi rrugës për në Turqi.

Raportohet se pesë persona janë shpëtuar dhe shtatë të tjerë janë zhdukur, raporton agjencia e lajmeve Dogan, transmeton Express.

“Më 19 prill, anija ‘Heroes of Arsenal’ u fundos në Detin e Zi”, ka thënë Departamenti i Krimesë së Ministrisë Ruse të Emergjencave.

Raportohet se 12 persona ishin në anije.

“Kemi informata se në anije ndodheshin nëntë ukrainas, një gjeorgjian dhe dy rusë”, ka thënë ky departament.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *