Home / Kuriozitete / Gabimet që bëjmë gjatë dushit

Gabimet që bëjmë gjatë dushit

Pak persona mendojnë se ju mund të bëni një gjë të tillë të thjeshtë si të bëni një dush gabimisht, por në fakt ka rregulla se si të bëni dush dhe të mbani lëkurën tuaj të shëndetshme, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë janë pesë gabimet tipike që pothuajse të gjithë ne i bëjmë.

Hidhni një sy dhe mbani mend.

Përdorimi i ujit shumë të nxehtë

Dush shumë i gjatë

Përdorimi i tepërt i shkumës ose produkteve për larje

Përdorimi i sfungjerit të lagur ose shumë të vjetër

Tharje e trupit e tepruar

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *