Home / Kryesoret / Gazetari maqedonas Eftov dhunën ndaj deputetëve e quan patriotizëm?!

Gazetari maqedonas Eftov dhunën ndaj deputetëve e quan patriotizëm?!

Gazetari kontrovers maqedonas, Vasko Eftov e ka quajtur patriotizëm reagimin e qytetarëve dhe huliganëve në Kuvend. “Nuk ka demokraci kur populli hyn në Kuvend dhe rrah deputetë. Por ka patriotizëm kur mbrohet shteti nga grushteti i planifikuar. Nuk ka pasur demokraci në vitin 1944 kur është bërë shteti maqedonas, por ka pasur patriotizëm. Ju që mbrëmë hytë në Kuvend të mbroni shtetin nuk jeni kriminell, por njerëz që doni shtetin tuaj”, ka shkruar Eftov.

Sipas çka do të ndodhë nëse dikush nesëer nga ndonjë zyrë do të shpallte apo votonte Iliridën.

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *