Home / Lajme / Botë / Gjatë përleshjeve të bandave rivale në një burg në Venezuelë e humbën jetën 12 njerëz

Gjatë përleshjeve të bandave rivale në një burg në Venezuelë e humbën jetën 12 njerëz

Të paktën 12 persona e humbën jetën, ndërsa 11 janë lënduar gjatë përleshjeve mes bandave rivale në një burg në pjesën lindore të Venezuelës.

Nëntë persona kanë vdekur nga lëndimet prej armëve të zjarrit.

Policia njoftoi se në burg ndërmerr masa për çarmatosjen e të burgosurve, por se aty “ende ka armë dhe të burgosur të cilët rebelohen”.

Përleshjet shpërthyen dje në mëngjes në burgun në pjesën lindore të Barcelonës

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *