Home / Lajme / Maqedoni / Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet në korsi të thata. Intenziteti i komunikacionit në mjediset jashtë qyteteve është mesatar.

Në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti (ky informacion vlen për kalimet në anën e Maqedonisë). Komunikacioni në drejtimin rrugor A3 Prilep-Manastir-Resnjë përmes rrethrrotullimit “Manastir” është në ndalesë, për shkak të rrëshqitjes së dheut, por si masë parandaluese komunikacioni zhvillohet përmes qytetit të Manastirit.

LAMM bën thirrje për vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të sinjalizimeve rrugore.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *