Home / Kryesoret / Gjykata e Lartë sot vendos për ‘fatin e bombave’ të PSP-së

Gjykata e Lartë sot vendos për ‘fatin e bombave’ të PSP-së

Gjykatën e Lartë sot duhet të vendosë ‘për fatin e bombave’ nëse PSP mund t’i shfrytëzojë në procedura gjyqësore si prova.
Këshilli i Gjykatës së Lartë për së treti herë do të diskutojë se kush mund të dorëzojë kërkesë për mbrojtjen e ligjshmërisë dhe nëse bisedat e përgjuara nga ‘bombat’ e opozitës mund të shfrytëzohen në procedurë gjyqësore si dëshmi, ose, përsëri, përfaqësojnë vetëm tregues.

Të gjitha çështjet e lidhura me këtë problematikë, për të cilën para një jave duheshte të bisedohet në dyer të mbyllura në Gjykatë, ishin dorëzuara pikërisht nga kryetari i sapozgjedhur të këtij gjyqit, Jovo Vangelovski.

Para një jave seanca u anulua për shkak të mungesës së një pjese të gjykatësve, siç thonë, shkak gjendja shëndetësore.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *