Home / Lajme / Botë / Gjyqtarja e parë myslimane e Nju Jorkut gjendet e vdekur

Gjyqtarja e parë myslimane e Nju Jorkut gjendet e vdekur

Gjyqtarja Sheila Abdus-Salaam, gruaja e parë myslimane që ka shërbyer në gjykatën e lartë të Nju Jorkut, është gjetur e vdekur në lumin Hudson, në qytet.

Policia e Nju Jorkut nxori nga uji trupin e 65-vjeçares dhe shpalli vdekjen e saj të mërkurën pasi u alarmua nga një telefonate urgjente.

Bashkëshorti i të nderës kishte raportuar se ishte zhdukur, tha policia.

Zyrtarat thuhet se janë duke e trajtuar vdekjen si një vetëvrasje të mundshme, por një hetim është në vazhdim e sipër.

Trupi ishte plotësisht i veshur dhe nuk kishte shenja traume apo kriminalitetit, shkruan “BBC”./Syri.net/

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *