Home / Lajme / Maqedoni / Grant i ri financiar nga BE-ja për aftësimin e të rinjve të Maqedonisë

Grant i ri financiar nga BE-ja për aftësimin e të rinjve të Maqedonisë

Të rinjtë do të aftësohen përmes grantit të ri të Bashkimit Evropian. Përmes këtij granti do të organizohen trajnime për të rinjtë deri 29 vjeç me qëllimin e fundit punësimin e tyre,

Vlera e grantit është 1,454 milionë euro, kurse do të realizohet deri më 1 dhjetor të vitit 2017. Ky është granti i tretë dhe synohet rritja e kompetencave, njohurive dhe aftësive të të rinjve të papunësuar. Me këtë grant synohet trajnimi i 1400 personave.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *