Home / Lajme / Maqedoni / Grubi: Kemi pasur informacione se Ali Ahmeti do të sulmohej ashpër nga turma

Grubi: Kemi pasur informacione se Ali Ahmeti do të sulmohej ashpër nga turma

Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka treguar arsyet se psë Ali ahmeti nuk ka qenë i pranishëm në Kuvend,

Ai pohoi se  Ali Ahmeti nuk ka qenë në Kuvend në momentin kur u shpall Talat Xhaferi kryeparamtar.

Sipas tij, BDI ka pasur informacione nga shërbimet e vendeve mike dhe shërbimet e Maqedonisë se po të kishte qenë Ahmeti do të kishte ndodhur edhe më e keqja.

Grubi thotë se ka pasur njerëz që kanë dashur  Ali Ahmetin ta sulmojnë ashpër.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *