Home / Lajme / Maqedoni / GRUEVSKI HAP FRONT DHE “KACAFYTET” ME RAMEN

GRUEVSKI HAP FRONT DHE “KACAFYTET” ME RAMEN

VMRO-DPMNE dhe lideri i saj Nikolla Gruevski ka hapur frontin me akuza të ashpra në adresë të kryeministrit Edi Rama, duke theksuar se ka gënjyer me deklaratën e fundit se VMRO-DPMNE kishte pranuar platformën e partive shqiptare, informon INA.

Sipas VMRO, Rama po plason të pavërteta që relativizojnë rrezikun nga Platforma e Tiranës, ndërsa i hapet rruga bashkëmendimtarit të tij Zoran Zaev, që ta realizojë ate. Partia e Gruevskit akuzon se Rama jo vetëm që po përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë, por po nxit edhe destabilizimin e Ballkanit, duke vampirizuar idetë për shtete të mëdha.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *