Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Nëse dikush do të donte ta vriste Zaevin, këtë edhe do ta bënte

Gruevski: Nëse dikush do të donte ta vriste Zaevin, këtë edhe do ta bënte

Lideri i VMRO-DMPNE, Nikola Gruevski ka thënë se është kundër dhunës, por është absurde deklarata e kreut të LSDM-së, Zoran Zaev, se ata që hyrën në Kuvend planifikonin vrasjen e tij.

Ai në emisionin Top tema në TV Telma tha se nëse dikush do të donte ta vriste Zaevin këtë edhe ka mund ta bëjë.

“Pesë metra larg tij ndodheshin qindra njerëz. Dikush ka mund të nxjerrë revolen dhe ta vrasë”, tha Gruevski.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *