Home / Kryesoret / Gruevski: Nëse do të donin ta vrasin, Zaev do të ishte i vrarë

Gruevski: Nëse do të donin ta vrasin, Zaev do të ishte i vrarë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, në një intervistë në “Top Tema” mbrëmë tha se nuk “është e saktë që dhunuesit të cilët i kanë rrahur deputetët, kanë dashur ta  vrasin liderin e LSDM-së, Zoran Zaev”, njofton Portalb.mk.

“Nëse ata do të kishin dashur ta vrasin, atë do ta kishin bërë, pasi në hapësirë ka pasur me qindra njerëz. Dikush do ta kishte nxjerr pistoletën dhe do ta kishte vrarë”, tha Gruevski.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *