Home / Gatojca / Gurabija me kripë

Gurabija me kripë

Përbërësit

1 margarinë
1 gote vaj vegjetal
2 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles kripë
1 luge te gjelles uthull
3 luge te gjelles qimnon
2 vezë
1 Pluhur pjekje
miell

 Hapat

1. Margarinën, vajin vegjetal, sheqerin dhe vezët i vendosni në një enë dhe i përzieni.
2. Ia shtoni përbërësit e tjerë, ia japni formën e dëshiruar.
3. Përmbi e lyeni me të kuqet e vezës, në temperature 175 grade celsius e bëni pjekjen.

Gjithashtu lexo

Çokollata ‘Raffaello’: toptha më të shijshëm për vetëm 15 minuta!

Nevojiten: ▪ 5 dl qumësht ▪ 3 pudingë vanilje ▪ 200 g sheqer pluhur ▪ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *