Home / Kryesoret / Hahn dënon dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Hahn dënon dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Komisari evropian për Zgjerim, Johanes Hahn ka dënuar sonte në mënyrë të ashpër dhunën e cila ka shpërthyer në Kuvendin e Maqedonisë, ku kanë hyrë demonstrues pasi shumica parlamentare zgjodhi Talat Xhaferin për kryetar të Parlamentit.

Demonstruesit në Kuvend kanë sulmuar liderin e LSDM-së Zoran Zaev, duke i shkaktuar lëndime në kokë, si dhe nënkryetarit të kësaj partie Damjan Mançevski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *