Home / Lajme / Rajon / Haradinaj: Gjykata franceze nuk do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Haradinaj: Gjykata franceze nuk do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj nuk pret që Gjykata e Apelit në Colmar të marrë një vendim për ekstradimin e tij në Serbi.
“Ndjenja ime është që kjo gjykatë nuk do të nxitoj. Gjykata do të shqyrtojë informacionin e kërkuar nga Beogradi dhe vendimet mund të merren javën e ardhshme”, ka thënë Haradinaj në një intervistë për AFP, transmeton lajmi.net.

Seanca për Haradinaj pritet të mbahet këtë të enjte.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *