Home / Sport / Higuain shkëlqeu në fitoren e Juventusit, sinjale Barcelonës

Higuain shkëlqeu në fitoren e Juventusit, sinjale Barcelonës

Juventusi ka vazhduar me fitore në Serie A. Në xhiron e 32”të, “Zonja e vjetër” e mposhti në udhëtim 2:0 Pescaran, shkruan Gazeta Express.

Dy golat në këtë ndeshje i shënoi sulmuesi, Gonzalo Higuain (23’ dhe 43’), duke i dhënë sinjale Barcelonës se është në formë të mirë para ndeshjes së kthimit në Champions, që do të zhvillohet të mërkurën në “Camp Nou”.

Pas kësaj fitore, Juve ka shkuar në kuotën e 80 pikëve dhe po vazhdon sigurt drejt titullit në Serie A.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *