Home / Lajme / Botë / Hollande: Sulmi amerikan të përdoret për të ripërtërirë bisedimet e paqes në Siri

Hollande: Sulmi amerikan të përdoret për të ripërtërirë bisedimet e paqes në Siri

Franca dhe pjesa tjetër e Evropës duhet të përfitojë nga sulmi i javës së kaluar i amerikane në Siri, si një mjet për të ripërtërirë negociatat e paqes midis palëve ndërluftuese.

Kështu tha presidenti francez, Francois Hollande në një intervistë për “Le Monde”.

Sipas tij,  të dhënat e inteligjencës tregojnë se sulmi me gaz nervor, e cila shkaktoi sulmin me me raketa të amerikane, ishte i natyrës taktike dhe i kryer nga avionët,

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *