Home / Sport / I del flaka motorit, rrezikohet Fores (Video)

I del flaka motorit, rrezikohet Fores (Video)

Motori Ducati i Xavi Fores ka shpërthyer në flakë gjatë garës së Superbike në Aragon të Spanjës

Një garë e komplikuar për spanjollin, që fillimisht ka rrëshqitur e pasi është rinisur ka para mottorin e tij të përfshihet nga zjarri.

Flakët kanë dalë nga pjesa motorike dhe piloti është detyruar që frenojë e të largohet me shpejtësi.

Fatmirësisht Fores ka pësuar vetëm disa djegie të lehta në pjesën e qafës, por do të jetë i gatshëm për të marrë pjesë në garën e radhës.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *