Home / Lajme / Rajon / I dënuar me burgim të përjetshëm, Interpoli ekstradon nga Athina shkodranin (EMRI)

I dënuar me burgim të përjetshëm, Interpoli ekstradon nga Athina shkodranin (EMRI)

Një shtetas shqiptar i dënuar me vrasje është ekstraduar së fundmi nga Athina.

Interpol Tirana ka kryer ekstradimin e Perikli Markut 53 vjeç, lindur në Shkodër, i dënuar  me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Rrethit Lezhë më datë 20 maj 2002 për “Vrasje me dashje” si dhe nga Gjykata e Lartë me 16 vjet dhe 8 muaj në burg për “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Mbajtje pa leje e armëve luftarake”

Ai akuzohet se më 6 tetor 2000, rreth orës 15:00 në vendin e quajtur Lagjia e Spitalit, Lezhë, Marku ka vrarë me automatik shtetasit B. A dhe B. Z.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *